>

Historické pohlednice - Obec Malínky

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Historické pohlednice

Fotogalerie

Zde je možno shlédnout zatím nám dostupné staré pohlednice obce Malínky. Takové pohlednice jeou  zajímavé nejen pro sběratele. Předpokládáme že existuje ještě minimálně jedna pohlednice, kterou nemáme k dispozici. Pokud by někdo z návštěvníků našich stránek měl k dispozici pohlednici obce a byl by ochoten ji nám poskytnout na naskenování, nebo nám naskenovanou poslal budeme rádi.
Kromě pohlednic uvítáme i staré fotografie naší
obce, které by bylo možno zveřejnit. Na historické fotografie se zajisté rádi podíváme.
Pohlednice si můžete pohybem ovládacích prvků na obrazovce zvetšovat.

<
Zatím nejstarří pohlednice u které se uvádí rok 1928. Pohlednice obsahuje celkový pohled na obec, pohled z horní části obce a poslední je pohled na náves. Na návsi byly vysázeny před domy stromy, ty se u domů dnes vyskytují jen ojediněle.
V dolní části pohlednici dominuje Zájezdní hostinec "U Máčalů". Zde je patrno že před zájezdním hostincem rostly 3 lípy. Dnes je již na tomto místě parkoviště.>

Mladší pohlednice je z roku 1950. Obsahuje čtyři pohledy na obec. Vlevo nahoře je pomník padlým ze světových válek (dnes u obecního úřadu). Vpravo nahoře je opět hostinec. Pohled na hostinec ze strany od státní silnice ve směru Kožušice-Brankovice. Tento pohled na hostinec ze strany na které byl vchod do prodejny. Prodejna se zde provozovala asi až do roku asi 1971. Dole vlevo pohled z horní části obce. Je to obdobný pohled jako na předchozí pohlednici. Poslední je pohled ze státní silnice na dům vekterém se dnes nachází Bistro.

 
Weather Underground PWS IMALNKY2
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky